site tasarım

Fas Özel Serisi

FAS AFOS ZN

FAS AFOS ZN

Ambalaj : 1-4-10-20 Lt

Toprakların çoğu kez alınabilir fosfor bakımından yetersiz olması ve gübrelerle toprağa verilen fosforun ve çinkonun kolayca yarayışsız hale gelmesi dikkate alındığında; FAS AFOS ZN ile fosforun ve çinkonun alınabilir formda ve bitkinin alabileceği pH düzeyinde kök bölgesine verilmesine bağlı olarak; sağlıklı bitki, sağlıklı çiçek oluşumu ve meyveye sorunsuz dönüşüm sağlanabilmektedir. FAS AFOS ZN sıvı gübresindeki kaliteli alınabilir fosfor ve çinko elementleri; meyvelerde ve sebzelerde sürgün, tomurcuk, çiçek ve tohum oluşumunu arttırarak tomurcukların geç patlamasını engeller, büyümesini tamamlamış meyve ve sebzelerin olgunlaşmasını hızlandırır, meyve sayısında artış sağlarken, ürün kalitesini de bunlara bağlı olarak arttırır. FAS AFOS ZN gübresindeki Çinko (Zn) içeriği ile de çiçeklerdeki açılma problemi yaşanmasını engeller. Bitkilerde birçok enzimi aktive ederek, indol asetik asit gibi gelişme hormonlarının üretimlerinde artış sağlar. Yine boğum aralarının istendiği gibi olmasını, yaprakların normal büyüklüğüne erişmesi temin eder. FAS AFOS ZN içerdiği azot ile başta fosfor ve çinko olmak üzere bitkilere besin elementlerinin alımını ve bitkideki kullanım etkinliğini arttırır. FAS AFOS ZN içerdiği fosfor ve çinko ile dikimden itibaren uygulandığında kök uzamasını ve besin alımını sağlayan saçakların oluşmasını hızlı bir şekilde sağlar.
FAS AFOS ZN KULLANIMI İLE;
Elma ağaçlarında çiçek patlaması hızlı olur, çiçek ve meyve oluşumu artar, meyve eti sertleşir, aroması artar, Narenciyede, çiçeklenme erken ve güçlü olur, meyve sayısı artar, meyveler iri, içi sıkı, asitliği düşük, raf ömrü uzun olur, Zeytinde, dalların boğum araları istendiği gibi olur, damlamadan kullanımında kök güçlü olur, çiçeklenme erken olur ve meyve bağlama oranı artar, meyvelerin yağ oranı istenen düzeyde olur, dayanıklılık artar, Fındıkta, ocaklar ürüne yatmada gecikmez, meyveler irileşir, meyve olumu zamanında gerçekleşir, Asmada, damlamadan kullanımında kök sistemi güçlü olur, meyve tutumu artar, zamansız yaprak dökülme olmaz, olgunlaşma zamanında gerçekleşir, Çilek bitkisinde, damlamadan ve üstten kullanımında, çiçeklenme çok iyi olur, göbekten çiçek getirme sürekli olur, meyve tutumu artar, meyve şekli düzgün olur, kalite artar, meyve dayanıklılığı artar, Fasülye ve bezelye gibi baklagillerde nodül oluşumu ve sayısı artar, çiçeklenme ve tohum oluşumu artar, verim artar, Tahıllarda, başak ve taneler iri olur, verim artar, Mısırda, gövde kalın olur, taneler düzenli, dolu ve sıkı olur, Ayçiçeğinde, baş çapı büyük, tablalar dolu, yağ oranı yüksek olur,

Hammadde Kaynağı

Fosforikasit : Food Grade

Çinko : Çinko Oksit

ÖNERİLER VE KULLANMA DOZAJLAR

ÜRÜNYAPRAKTAN
cc/100 lt su
DAMLAMADAN
cc/1000 m2
Sebzeler ve yapraklı sebzeler
Meyve ağaçları ve bağ
Endüstri bitkileri (Pamuk, tütün, çay, zeytin, ayçiçeği, soya fasulyesi, susam, haşhaş, anason, kenevir, şeker pancarı, yer fıstığı, gül )
Tahıllar(Hububatlar) (Buğday,arpa,mısır,çeltik,çavdar,yulaf)
100-250 cc
100-250 cc
100-250 cc

100-250 cc
1000-3000 cc
1000-3000 cc
1000-2000 cc

1000-2000 cc

Bu sayfayı paylaş